MycoMedica - chińskie grzyby witalne hero gradient

6 powodów, dlaczego pokochać naturalne kosmetyki

 

Kosmetyki naturalne. Termin, z którym prawdopodobnie każdy spotkał się już wcześniej. Dlaczego używać naturalnych kosmetyków? Co sprawia, że ??są tak wyjątkowe? Dla kogo są odpowiednie? Włosy i skóra zasługują na to, co najlepsze. Skóra jest największym organem ludzkiego ciała, przez nią dostają się nie tylko dobre substancje, ale także substancje, które mogą być szkodliwe. Stosując naturalne kosmetyki można dać swojej skórze tylko to, co dobre - składniki, które oferuje sama natura. Jakie są inne powody, dla których warto postawić na czyste i naturalne kosmetyki?

shutterstock_582355543
 

Produkty mogą być uniwersalne

Wyobraź sobie delikatnie mydło wykonane z olejków, które nie wysusza skóry. Możesz bez obaw używać takiego mydła, na przykład do włosów. Kosmetyki naturalne, które składają się wyłącznie z naturalnych składników, można częstoużytkować w sposób bardziej zróżnicowany niż podaje producent. Tonik do skóry można stosować nie tylko do tonizowania skóry, ale także jako okład na zmęczoną skórę. Wynika to z delikatnej formuły - po prostu wystarczy nauczyć się czytać. Olejki do twarzy są odpowiednie do włosów, serum można zmieszać z ulubioną maseczką, krem ??do ciała jest odpowiedni również do twarzy, gdy akurat nie masz pod ręką tego do twarzy. Dlaczego nie.

Piękno w prostocie

Skład kosmetyków naturalnych jest magiczny. Kiedy w składzie nie ma zbędnych wypełniaczy, barwników, syntetycznych konserwantów i innych substancji, zostaje tylkokilka kluczowych składników, tych naturalnych. Dlatego dobrze jest używać produktów naturalnych: krótki i prosty skład jest łatwiejszy do odczytania. Mniej znaczy więcej ma zastosowanie zwłaszcza w przypadu kosmetyków. Nie nakładaj na skórę koktajli kosmetycznych, które nie spełniają obietnic producenta. Naprawdę korzystne właściwości ma tylko kilka aktywnych składników, które są naprawdę skuteczne.

Widoczne efekty

Rośliny i grzyby mają niesamowitą moc przekazywania swojej siły produktom zawierającym ekstrakty, oleje lub nektar. To naturalne bogactwo działa - i jest bardzo skuteczne. Zioła, rośliny lub grzyby dobrze działają w przypadku problematycznej skóry, zmarszczek lub suchej skóry. Ponieważ kosmetyki naturalne nie zawierają toksycznych substancji, wzajemne działanie tych substancji ze sobą nie koliduje. Dlatego można pozwolić sobie na wysokiej jakości kosmetyki o dobrym składzie. Nie powodują one problemów, wręcz przeciwnie je rozwiązują. Czasami nawet raz na zawsze.

Magia nawilżenia

Po usunięciu zbędnych substancji z kosmetyków pielęgnacyjnych lub oczyszczających - nie przestajemy się dziwić, jak skóra jest rozjaśniona. Dzieje się tak dzięki prawdziwemu nawodnieniu. Niektóre substancje pieniące i oczyszczające, oprócz oczyszczania jako takiego, pozbawiają skóry całego ciała, twarzy, a nawet głowy (w przypadku szamponów) ważnego sebum. Może to być powód, dla którego skóra pozostaje podrażniona, sucha lub podatna na stany zapalne. Nieświadome pozbawianie skóry ważnego jej pomocnika, sebum – skutkuje tym, że skóra nie jest w równowadze. Rezultat to przeciwieństwo witalności - skóra bez nawilżenia, blasku. Czasami brak równowagi prowadzi do tego, że skóra jest skłonna do trądziku. Naturalne zioła działają odwrotnie: delikatnie nawilżają, nie zakłócają harmonii i mikrobiomu skóry. Tylko łagodna forma pielęgnacji zapewni skórze witalność. Taką formą mogą być delikatne kosmetyki naturalne.

Zgodnie z naturą i sumieniem

Masz ekologiczne podejście do środowiska? Wspaniale. To może być Twój argument, dlaczego warto zacząć stosować kosmetyki naturalne. Wysokiej jakości kosmetyki naturalne powstają w  harmonii z naturą. Przynajmniej powinny tak powstawać. Większość producentów interesuje się zrównoważonym rozwojem, ochroną środowiska i odzyskiwaniem zasobów. Znajduje to odzwierciedlenie w wykorzystaniu składników, wyborze opakowania i filozofii marki. W końcu naturalne kosmetyki są częścią historii. Historii napisanej przez producenta. Łatwo jest zakochać się w takiej historii, zwłaszcza jeśli rezonuje z Tobą.

Przyjemność zmysłowa

Wysokiej jakości naturalne składniki i aromaterapia. To są wspólne mianowniki produktów naturalnych, które z pewnością Cię oczarują. Ich połączenie sprawi, że nawet powszechne zabiegi kosmetyczne mogą być pożytkiem dla zmysłów. Kosmetyki naturalne mogą być krokiem do wnętrza siebie - determinacji, dąłżeniu do tego, co najlepsze, do tego co sama natura ma do zaoferowania. Wreszcie może to być zamiana rutyny kosmetycznej w ulubiony rytuał.

Gdzie można kupić nasze produkty?

 

Rozbudowana sieć dystrybutorów w całej Republice Czeskiej

Znajdź najbliższego sprzedawcę lub dystrybutora oferującego nasze produkty bądź też aptekę.

Pokaż najbliższych dystrybutorów